Nederlands Kenniscentrum Angst, Dwang, Trauma en Depressie

Invitational Conference Onderzoek en Routine Outcome Monitoring

De Invitational Conference vond plaats op vrijdag 3 oktober 2014 in de Ontvangstzaal van Landgoed Veldwijk / GGZ Centraal te Ermelo.
In de ochtend werden de resultaten van lopend en onlangs afgesloten wetenschappelijk onderzoek op het gebied van angst en/of depressie gepresenteerd. ′s Middags was er een programma over Routine Outcome Monitoring. Er was ruimte voor discussie naar aanleiding van enkele lezingen.

Programma (download)

Hieronder kunt u de powerpointpresentaties van de presentaties en lezingen downloaden.

Presentatie ‘Effectiviteit van de implementatie van de multidisciplinaire richtlijn angststoornissen in de dagelijkse klinische praktijk’
Door: drs Maarten van Dijk (download)

Presentatie  Rehabilitatie door zelfmanagement bij chronische angst en depressie, de ZemCAD-studie.
Door: prof. dr Jan Spijker (download)

Presentatie  Neurofeedback voor depressie: kwakzalverij of misschien een effectieve behandeling?
Door: dr Frenk Peeters (download)
Lees ook:
Peeters, F., Oehlen, M., Ronner, J., van Os, J. & Lousberg, R. (2014). Neurofeedback as a treatment for major depressive disorder – a pilot study. PLoS One 9, e91837.
Peeters, F., Ronner, J., Bodar, L., van Os, J. & Lousberg, R. (2013). Validation of a neurofeedback paradigm: manipulating frontal EEG alpha-activity and its impact on mood. Int J Psychophysiol. 2014 Jul;93(1):116-20. doi: 10.1016/j.ijpsycho.2013.06.010.

Presentatie  Stepped care voor patiënten met een paniekstoornis: een vergelijking van een 10-weekse begeleide zelfstudie met zo nodig een tweede stap en treatment as usual.
Door: dr Mirjam Kampman (download)

Presentatie  RCT naar de (kosten)effectiviteit van op maat, tailored, implementatiestrategieën voor het verbeteren van herkenning, diagnostiek en behandeling van angst en depressie in de huisartspraktijk.
Door: drs Henny Sinnema (download)

Inleiding op middagprogramma over ROM door middagvoorzitter.
Door Gerdien Franx (download)

Lezing  ROM en benchmarken.
Door: dr Edwin de Beurs (download)

Lezing  Implementatie van ROM als integraal onderdeel van de behandeling.
Door: drs Walter Arts (download)

Lezing  Alles kan! De vraag is wat we precies willen met ROM!
Door: Anouk Vorselman en Martin de Heer (download)

Stemresultaten door InterVote (download)